knola.jpg

Priamo v národnom parku sú vyznačené bežkárske trate:

- okruh okolo Kráľovej hory (Mlynky),
- v časti Dobšinská Ľadová Jaskyňa (Stratená).

Na týchto tratiach je dovolený pohyb lyžiarov a vozidla na úpravu trate v čase od hodiny po východe slnka po hodinu pred západom slnka. Mimo vyznačených bežkárskych tratí je v národnom parku pohyb na lyžiach dovolený po vyznačených turistických chodníkoch.

Nechajte sa inšpirovať príspevkom RTVS »» BEŽKOPOTULKY

 

DOBŠINSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA
Areál bežeckého lyžovanie Dobšinská Ľadová Jaskyňa, 049 71 Stratená
INFO: www.facebook.com/snowparkladova

Upravovaný bežecký areál  -  v rámci najdlhšieho okruhu sú umiestnené kratšie okruhy tak, aby každý z nich mohol využívať určitú časť väčšieho okruhu. Udržiavané a značené trate v dĺžke: 2,4; 2,8 ; 3,5 a 4,5 km. V priestore štartu / cieľa majú návštevníci k dispozícii premostenie, altánok s možnosťou odkladania vecí, voskovania lyží či zároveň slúžiaci ako oddychové miesto. 

GRAJNÁR
Lesný športový areál  sa nachádza 18 km južne od mesta Spišská Nová Ves.
INFO: www.facebook.com/lesymestasnv

Za priaznivých snehových podmienok je k dispozícii 6 značených bežkárskych okruhov v dĺžke 3; 4; 5; 6; 7,3 a 8 km s oddychovými miestami a vyhliadkami. Parkovanie, vjazd a výjazd v sedle Grajnár. 

Inšpirujte sa článkom, fotkami aj videom »» mthiker 

SKI CENTRUM MLYNKY - BIELE VODY
Areál bežeckého lyžovanie Mlynky – Biele Vody, 053 76 Mlynky
INFO: www.facebook.com/AREÁL-Bežeckého-Lyžovania-MLYNKY-Biele-Vody

Pravidelne upravované bežecké trate v malebnej prírode južnej časti  Slovenského raja. Trate sú vhodné aj pre začiatočníkov. Najdlhšou trasou je okruh Kráľovej hory dlhý 12 km, ktorý spája štyri časti obce: Prostredný Hámor, Mlynky, Havrania Dolina a Biele Vody. Vyznačené trate: okruhy 1, 2, 3, 6 a 12 km. Parkovanie je možné pod Lyžiarskym strediskom Ski Mlynky – Gugel pri motoreste alebo na Bielych Vodách pri škole.

NOVOVESKÁ HUTA – VOJTECHOVA SAMOTA
V mestskej časti Novoveská Huta (Spišská Nová Ves) je v smere na Vojtechovu samotu vyznačený náučný banský chodník. Jeho červená (17,3 km) a modrá (4,1 km) trasa sú vhodné pre bežecké lyžovanie. Vjazd a výjazd: Novoveská Huta - námestie.


NOVOVESKÁ HUTA – MURÁŇ
Značená bežkárska trať s dĺžkou 20,5 km vedie z mestskej časti Novoveská Huta (Spišská Nová Ves) do lokality Muráň a späť. Vjazd a výjazd: Novoveská Huta – časť Strážanská Huta.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – LETISKO
Pri priaznivých snehových podmienkach je na športovom letisku k dispozícii bežecký okruh s dĺžkou 3 km, podľa aktuálnej snehovej situácie strojovo upravený. Vjazd aj výjazd z  Leteckej ulice. 

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - SCHULERLOCH
Multifunkčný areál pri priaznivých snehových podmienkach ponúka značený a strojovo udržiavaný 4 km okruh. Nástup aj výjazd je zo Sadovej ulice pri BMZ. Trať vedie cez pole, okolo potoka, popri vodnej nádrži a záhradkárskej osady do údolia susediaceho so strelnicou v Schulerlochu. 
INFO: www.facebook.com/Multifunkčný-areál-Schulerloch


HRABUŠICE, PODLESOK, LETANOVCE
Nenáročný 10 km okruh so začiatkom na parkovisku v turistickom stredisku Podlesok neďaleko Hrabušíc vedie cez lokalitu Malé pole, cez most ponad rieku Hornád, popod Zelenú horu až na Letanovský mlyn a späť. Umelo osvetlená trať v dĺžke 1,1 km sa nachádza aj priamo v autokempingu Podlesok.

PORÁČ – ZÁVADKA
Obec Poráč, vzdialená 18 km od Spišskej Novej Vsi, so svojim okolím ponúka približne 24 km bežecký okruh v smere na Závadku.  Začiatok je na rázcestí Pod Svinským hrbom. Trasa je značená. 

 

Informácie nájdete aj na FB: facebook.com/tic.snv alebo facebook.com/spoluvraji


Partneri
slovensky_raj.png hzs.png logo oocr_slovensky raj - spis_stvorec.jpg logo-kocr.png
logo_new3.jpg