Ubytovanie
rezervácia

Výstraha

Roklina Veľký Sokol (žltá turistická značka) je od 8. mája až do odvolania uzavretá pre údržbu technických zariadení. Na modrom TZCH Tiesňavy je poškodený zlomený drevený rebrík, odporúčame zvýšiť opatrnosť. Na červenom TZCH v úseku Dedinky - Stratenská píla sú zničené drevené rebríky - neodporúčame prechod chodníkom.
 
Výstraha platí do 2020-07-11 00:00:00.
Zdroj: HZS

podujatia-v-raji.png

 

 • -
  30.01.2015

  Snom každého speleológa je objaviť veľkú jaskyňu

  Speleologický klub Slovenský raj zo Spišskej Novej Vsi má za sebou vyše polstoročie. Za ten čas sa v klube vystriedalo vyše 130 členov, prebádalo podzemie 178 km štvorcových. Vďaka odvahe a zápalu jaskyniarov je v súčasnosti vyhotovená grafická mapová dokumentácia u 398 jaskýň v Národnom parku Slovenský raj. (spisskanovaves.korzar.sme.sk)

  Viac...
 • -
  27.01.2015

  Ochranári v Slovenskom raji pomáhajú nájdeným netopierom

  Súčasné výkyvy počasia spôsobujú, že sa netopiere prebúdzajú a vypadávajú zo zimovísk. V chovnej stanici pri Správe Národného parku Slovenský raj v Spišskej Novej Vsi v súčasnosti zachraňujú už druhého netopiera v tomto roku. (spisskanovaves.korzar.sme.sk)

  Viac...
 • -
  10.01.2015

  V Slovenskom raji stavili na zľavy pre turistov

  Členovia Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj sa stretli na valnom zhromaždení. Združenie samospráv v katastri Národného parku Slovenský raj zhodnotilo končiaci sa rok 2014, vytýčilo hlavné ciele pre budúcu sezónu 2015, ako aj ostatné roky. (spisskanovaves.korzar.sme.sk)

  Viac...
 • -
  09.01.2015

  Horolezci ukázali srdce

  Vystresovaného kaukazského ovčiaka našli dvaja horolezci náhodou v rokline Suchá Belá, kde sa rozhodli počas víkendu liezť. (spisska.dnes24.sk)

  Viac...
 • -
  08.01.2015

  Nové zjazdovky a snow park

  Slovenský raj je v zimnom období rajom zjazdového i bežeckého lyžovania. Vyskúšajte nový snow park alebo si zasúťažte na tratiach v novo otvorenom stredisku Ski Gugel Mlynky. (cestovanie.pravda.sk)

  Viac...
 • -
  07.01.2015

  Lyžiarske strediská na Spiši

  Sezóna už naplno odštartovala aj v menších lyžiarskych strediskách na Spiši. (korzar.sme.sk)

  Viac...
 • -
  22.12.2014

  Nový spot Košického kraja

  Pozrite si nový oficiálny spot pre Košický kraj, v ktorom nechýbajú ani jedinečné zábery na krásy Slovenského raja. (youtube.com)

  Viac...
 • -
  17.12.2014

  Atraktívna novinka pre návštevníkov raja

  Návštevníci, ktorí sa chystajú spoznávať počas roka národný park Slovenský raj, majú odteraz k dispozícii tzv. Kartu do raja. (spisska.dnes24.sk)

  Viac...
 • -
  12.12.2014

  Vynovené lyžiarske stredisko Mlynky

  Presne 6 týždňov mal tím nadšencov na to, aby zachránili lyžiarske stredisko Ski Gugel Mlynky pred zánikom. Stredisko v novej sezóne prekvapí okrem vynoveného dizajnu aj výrazným rozšírením služieb. (korzar.sme.sk)

  Viac...
 • -
  05.12.2014

  Geocaching si našiel miesto aj v Slovenskom raji

  Hra geocaching si našla svoje miesto aj na území Slovenského raja. Pri hľadaní geokešky sa v národnom parku mimo vyznačeného chodníka ťažko zranila mladá turistka. (spisskanovaves.korzar.sme.sk)

  Viac...
 • -
  01.12.2014

  V obrazoch: Aj chladné rána v Slovenskom raji majú svoje čaro

  Srieň počas chladného jesenného rána v osade Píla pri rokline Piecky v Národnom parku Slovenský raj zahalila lúky aj lesy. (spisskanovaves.korzar.sme.sk)

  Viac...
 • -
  22.11.2014

  Na fotografiách Slovenského raja dominovali vodopády

  Nečakaný záujem vyvolala u amatérskych fotografov Fotosúťaž Slovenský raj očami návštevníka na jednej zo sociálnych sietí. Zapojilo sa do nej 70 súťažiacich s vyše 150 zábermi z prostredia národného parku. (spisskanovaves.korzar.sme.sk)

  Viac...
 • -
  15.11.2014

  Z vyhliadky v Slovenskom raji padala päťdesiat metrov

  Horská záchranná služba (HZS) v sobotu dopoludnia zasahovala v Slovenskom raji, kde 19-ročná Slovenka spadla z vyhliadkového bodu na skale Kazateľnica. Pod nohou sa jej uvoľnil kameň. (spisskanovaves.korzar.sme.sk)

  Viac...
 • -
  16.10.2014

  V rokline Piecky opravujú rebríky, na mesiac ju zavrú

  V Slovenskom raji sa v stredu začala rozsiahla výmena drevených zostáv v rokline Piecky. V celej rokline vymenia takmer 140 metrov rebríkov a stúpačiek. Vrtuľník z Podleska navážal drevo do rokliny. Vo štvrtok začnú s výmenou priamo v rokline. (spisskanovaves.korzar.sme.sk)

  Viac...
 • -
  29.09.2014

  Lezecká stena pre všetkých

  Košiarny briežok už nie je cieľom len cyklistov, bežcov či turistov. Najnovšie sem radi zavítajú aj vyznávači lezenia. (TV Reduta)

  Viac...
1 2 ... 32 33 34 35 36
Partneri
slovensky_raj.png hzs.png logo oocr_slovensky raj - spis_stvorec.jpg logo-kocr.png
logo_new2[1].jpg