Ubytovanie
rezervácia

Výstraha

Návštevníkom roklín odporúčame zvýšiť opatrnosť z dôvodu zvýšeneho stavu vody. Nad ránom sa vplyvom mrazu môže tvoriť na drevených rebríkoch ľadová glazúra. Ostatné chodníky sú mokré a šmykľavé, zvýšte preto pri ich prechode opatrnosť.
 
Výstraha platí do 2020-10-20 10:00:00.
Zdroj: HZS

podujatia-v-raji.png

 

Premohol Vás počas túry v Slovenskom raji hlad?

Chcete si posedieť pri dobrej kávičke či odmeniť Vaše deti zákuskom alebo zmrzlinou? Nájdite si gastro zariadenie vo Vašej blízkosti.

 

Vyskúšajte spišskú kuchyňu

Pre tých, ktorí chcú spoznať Slovenský raj a región Spiša prostredníctvom svojich chuťových pohárikov, máme tip na tradičnú špecialitu. Spišské pirohy nechýbajú v ponuke väčšiny miestnych reštaurácií. Ak sami radi čarujete s vareškou v kuchyni, skúste si ich pripraviť:

Spišské pirohy s bryndzovou plnkou

pirohy.jpgPotrebujeme:
1 kg zemiakov (250 g na plnku), soľ, 1 vajce, 250 g hrubej múky, 200 g bryndze (produkt z ovčieho mlieka, ktorý kúpite na Slovensku), 125 g údenej slaniny, pažítka, kyslá smotana.

Postup:
V šupke uvarené, olúpané a vychladnuté zemiaky prelisujeme, posolíme, pridáme vajce, múku a vypracujeme tuhšie cesto. Vyvaľkáme ho na tenší plát, z ktorého vykrajujeme rovnako veľké kolieska. Na ne
uložíme bryndzovú plnku (bryndza, zvyšných 250 g prelisovaných zemiakov, soľ, pažítka). Cesto preložíme a poriadne po okrajoch popritláčame. Pirohy vložíme do osolenej vriacej vody. Keď všetky pirohy plávajú na hladine, necháme ich ešte 5 minút variť. Uvarené pirohy vyberieme, posypeme opraženou slaninkou, pažítkou a kyslou smotanou.

Dobrú chuť!

Partneri
slovensky_raj.png hzs.png logo oocr_slovensky raj - spis_stvorec.jpg logo-kocr.png
logo_new2[1].jpg