Ubytovanie
rezervácia

Výstraha

Turistické chodníky a tiesňavy Slovenského raja sú otvorené a schodné. Uzavretá je Ferrata HZS v rokline Kyseľ a turistický chodník Lesnica - Bikšová lúka (zelená značka) v pracovné dni z dôvodu ťažby dreva (od 01. februára do 31. marca). Na turistických chodníkoch je vrstva udupaného snehu miestami ľadu, na technických zariadeniach sa šmýka, dbajte na zvýšenú opatrnosť. Obzvlášť nebezpečné sú drevené rebríky, ktoré sú obalené udupaným snehom. Odporúčame použiť ľahké turistické mačky, alebo lyžiarske paličky. Stmievať sa začína po 17:50 hod.
 
Výstraha platí do 2018-03-21 09:00:00.
Zdroj: HZS

podujatia-v-raji.png

 

Tomášovský výhľad

Tomášovský výhľad (667 m n. m.)
Najdostupnejší a najobľúbenejší vyhliadkový bod na 146 m vysokej skalnej terase ľavého brehu Hornádu. Poskytuje jedinečné pohľady do vnútra Slovenského raja (na údolia Bieleho potoka a Prielomu Hornádu) a cez Hornádsku kotlinu pri dobrom počasí aj na neďaleké Vysoké Tatry. Nachádza sa tu vyhradený areál pre skalolezenie. Je súčasťou náučného chodníka Prielom Hornádu. Dostupný je aj na bicykli cyklotrasou z obce Spišské Tomášovce.

Sovia skala

Sovia skala(552 m n. m.)
Skalná terasa, ľahko dostupný vyhliadkový bod nad Čingovom

 

 

Ihrík

(652 m n. m.)
Severný hrebeň Prielomu Hornádu s pekným výhľadom do kaňonu a na Letanovský mlyn.

Čertova sihoť

Čertová sihoť.jpg (822 m n. m.)
Hrebeňové pokračovanie planiny Glac na turisticky značenom chodníku spájajúcom Kláštorisko s Čingovom, s peknými výhľadmi do doliny Tomášovská Belá.

 

Havrania skala

Havrania skala (1 153 m n. m.)
Výrazný skalný útvar nad obcou Stratená, neďaleko Občasného prameňa. Na vrchol s krásnym výhľadom vedie turisticky značený chodník zo Stratenej alebo zo Stratenského kaňonu.

 

Gačovská skala

Gačovská skala (1 113 m n. m.)
Vyhliadkový bod nad obcou Dedinky. Zo severnej strany poskytuje pohľady do vnútra Slovenského raja, na Kráľovu hoľu a Vysoké Tatry, z južnej strany ponad Dedinky a vodnú nádrž Palcmanská Maša na Volovské vrchy a Slovenské rudohorie. Dostupný len so sprievodcom.

 

Sedlo Kopanec

(991 m n. m.)
Dostupné pešo turisticky značeným chodníkom z Podlesku. Najvyšší bod, cez ktorý prechádza horská cesta (cyklotrasa) spájajúca dolinu Veľkej Bielej vody a Stratenskú dolinu, tzv. Kopanecká cesta. Ponúka pekné pohľady a výhľady aj na Nízke a Vysoké Tatry.

Pieskovec

Pieskovec (563 m n. m.)
Lokalita v južnej časti mesta Spišská Nová Ves, kde sa vypína 10-metrový slovenský dvojkríž. Ponúka pekný výhľad na okolie a Vysoké Tatry. Vedie sem turisticky značený chodník z centra mesta.

Partneri
slovensky_raj.png hzs.png logo oocr_slovensky raj - spis_stvorec.jpg spis_logo.jpg logo-kocr.png logo_new2[1].jpg