Ubytovanie
rezervácia

Výstraha

Roklina Veľký Sokol (žltá turistická značka) je od 8. mája až do odvolania uzavretá pre údržbu technických zariadení. Na modrom TZCH Tiesňavy je poškodený zlomený drevený rebrík, odporúčame zvýšiť opatrnosť. Na červenom TZCH v úseku Dedinky - Stratenská píla sú zničené drevené rebríky - neodporúčame prechod chodníkom.
 
Výstraha platí do 2020-07-11 00:00:00.
Zdroj: HZS

podujatia-v-raji.png

 

Tomášovský výhľad

Tomášovský výhľad (667 m n. m.)
Najdostupnejší a najobľúbenejší vyhliadkový bod na 146 m vysokej skalnej terase ľavého brehu Hornádu. Poskytuje jedinečné pohľady do vnútra Slovenského raja (na údolia Bieleho potoka a Prielomu Hornádu) a cez Hornádsku kotlinu pri dobrom počasí aj na neďaleké Vysoké Tatry. Nachádza sa tu vyhradený areál pre skalolezenie. Je súčasťou náučného chodníka Prielom Hornádu. Dostupný je aj na bicykli cyklotrasou z obce Spišské Tomášovce.

 

Sovia skala

Sovia skala(552 m n. m.)
Skalná terasa, ľahko dostupný vyhliadkový bod nad Čingovom

 Ihrík

(652 m n. m.)
Severný hrebeň Prielomu Hornádu s pekným výhľadom do kaňonu a na Letanovský mlyn.

Čertova sihoť

Čertová sihoť.jpg (822 m n. m.)
Hrebeňové pokračovanie planiny Glac na turisticky značenom chodníku spájajúcom Kláštorisko s Čingovom, s peknými výhľadmi do doliny Tomášovská Belá.

 

Havrania skala

Havrania skala (1 153 m n. m.)
Výrazný skalný útvar nad obcou Stratená, neďaleko Občasného prameňa. Na vrchol s krásnym výhľadom vedie turisticky značený chodník zo Stratenej alebo zo Stratenského kaňonu.

 

Gačovská skala

Gačovská skala (1 113 m n. m.)
Vyhliadkový bod nad obcou Dedinky. Zo severnej strany poskytuje pohľady do vnútra Slovenského raja, na Kráľovu hoľu a Vysoké Tatry, z južnej strany ponad Dedinky a vodnú nádrž Palcmanská Maša na Volovské vrchy a Slovenské rudohorie. Dostupný len so sprievodcom.

 

Sedlo Kopanec

(991 m n. m.)
Dostupné pešo turisticky značeným chodníkom z Podlesku. Najvyšší bod, cez ktorý prechádza horská cesta (cyklotrasa) spájajúca dolinu Veľkej Bielej vody a Stratenskú dolinu, tzv. Kopanecká cesta. Ponúka pekné pohľady a výhľady aj na Nízke a Vysoké Tatry.

Pieskovec

Pieskovec (563 m n. m.)
Lokalita v južnej časti mesta Spišská Nová Ves, kde sa vypína 10-metrový slovenský dvojkríž. Ponúka pekný výhľad na okolie a Vysoké Tatry. Vedie sem turisticky značený chodník z centra mesta.

Partneri
slovensky_raj.png hzs.png logo oocr_slovensky raj - spis_stvorec.jpg logo-kocr.png
logo_new2[1].jpg