Tomášovský výhľad

Tomášovský výhľad (667 m n. m.)
Najdostupnejší a najobľúbenejší vyhliadkový bod na 146 m vysokej skalnej terase ľavého brehu Hornádu. Poskytuje jedinečné pohľady do vnútra Slovenského raja (na údolia Bieleho potoka a Prielomu Hornádu) a cez Hornádsku kotlinu pri dobrom počasí aj na neďaleké Vysoké Tatry. Nachádza sa tu vyhradený areál pre skalolezenie. Je súčasťou náučného chodníka Prielom Hornádu. Dostupný je aj na bicykli cyklotrasou z obce Spišské Tomášovce.

 

Sovia skala

Sovia skala(552 m n. m.)
Skalná terasa, ľahko dostupný vyhliadkový bod nad Čingovom

 Ihrík

(652 m n. m.)
Severný hrebeň Prielomu Hornádu s pekným výhľadom do kaňonu a na Letanovský mlyn.

Čertova sihoť

Čertová sihoť.jpg (822 m n. m.)
Hrebeňové pokračovanie planiny Glac na turisticky značenom chodníku spájajúcom Kláštorisko s Čingovom, s peknými výhľadmi do doliny Tomášovská Belá.

 

Havrania skala

Havrania skala (1 153 m n. m.)
Výrazný skalný útvar nad obcou Stratená, neďaleko Občasného prameňa. Na vrchol s krásnym výhľadom vedie turisticky značený chodník zo Stratenej alebo zo Stratenského kaňonu.

 

Gačovská skala

Gačovská skala (1 113 m n. m.)
Vyhliadkový bod nad obcou Dedinky. Zo severnej strany poskytuje pohľady do vnútra Slovenského raja, na Kráľovu hoľu a Vysoké Tatry, z južnej strany ponad Dedinky a vodnú nádrž Palcmanská Maša na Volovské vrchy a Slovenské rudohorie. Dostupný len so sprievodcom.

 

Sedlo Kopanec

(991 m n. m.)
Dostupné pešo turisticky značeným chodníkom z Podlesku. Najvyšší bod, cez ktorý prechádza horská cesta (cyklotrasa) spájajúca dolinu Veľkej Bielej vody a Stratenskú dolinu, tzv. Kopanecká cesta. Ponúka pekné pohľady a výhľady aj na Nízke a Vysoké Tatry.

Pieskovec

Pieskovec (563 m n. m.)
Lokalita v južnej časti mesta Spišská Nová Ves, kde sa vypína 10-metrový slovenský dvojkríž. Ponúka pekný výhľad na okolie a Vysoké Tatry. Vedie sem turisticky značený chodník z centra mesta.

Partneri
slovensky_raj.png hzs.png logo oocr_slovensky raj - spis_stvorec.jpg logo-kocr.png
logo_new3.jpg