Výstraha:

Turistické chodníky sú miestami zľadovatené, technické zariadenia v tiesňavách sú namrznuté, zvýšte opatrnosť, šmýka sa! Odporúčame používať turistické paličky a mačky. Drevené rebríky v rokline Veľký Sokol sú v zlom technickom stave, prechod roklinou je náročný. V zlom technickom stave je tiež sústava drevených rebríkov v doline Bieleho potoka a to od ústia Kyseľa po Klauzy - zelený TZCH.
 
Výstraha platí do 2022-01-20 09:00:00.
Zdroj: HZS

podujatia-v-raji.png

ZOO Spišská Nová Ves 

Najmenšia zoologická záhrada na Slovensku sa rozprestiera na rozlohe 8 hektárov v nádhernom areáli Madaras parku. Nachádza sa v nej vyše 530 zvierat 130-tich druhov. Medzi najvzácnejšie patria zvieratá zapísané v Červenej knihe ohrozených zvierat. Vidieť tu môžete napríklad veľké mačkovité šelmy - leva púštového, tigra ussurijského, či jaguára amerického. 

Návštevu zoo spestrujú detské ihriská. Počas leta sú pre deti pripravené i rôzne atrakcie ako napríklad jazda na koni.  V areáli je tiež arborétum, kde je určených viac ako 30 druhov drevín. Súčasťou zoo je celoročne otvorený pavilón AQUATERRA s akvarijnými a teráriovými živočíchmi, zoo shop, stánky s občerstvením i cukráreň.

KONTAKT:
Tepličská cesta 2 (hlavná pokladňa), Spišská Nová Ves
Sadová ulica 6 (pavilón Aquaterra), Spišská Nová Ves

Tel.: +421 908 500 318

ZOO Spišská Nová Ves

 

 

 

 


Partneri
slovensky_raj.png hzs.png logo oocr_slovensky raj - spis_stvorec.jpg logo-kocr.png
logo_new3.jpg